Duchové a nadpřirozeno

27. srpna 2014 v 6:30 | Sarah |  Dnes píšu zhulená
Škráb!
Máme tady strašidelné téma. Samozřejmě na mou úúúža výzvu -_______- :D

Z nadpřirozena mám respekt a zároveň se o něj zajímám. Myslím, že žádná pořádná povídka nebo pohádka by nebyla ono bez lupiče nebo příšery. Né že by lupič byl něco nadpřirozeného. Ale příšera to je :D
V tomto článku vás uvítají mé strašidelné historky, legendy, které jsem slyšela a moje kecy a názory.
Bojíte se? Čtěte, muhehe!


Letošní prázdniny, aneb blázinec u Sázavy
Letošní prázdniny s B. byly fajn. Až na poslední dva dny. Středa, čtvrtek. Objevovalo se to vždy, když jsme byly samy. Bály jsme se, a smály jsme se.
Středa, červenec 2014 - Nějak jsme se s B. bavily a začaly jsme jen tak ječet na celé kolo. Ječely jsme. Byla to zábava a lidi na nás blbě čuměli, když někdo šel kolem. Pak všichni ale zašli někam dál a my zůstaly samy. A dál jsme ječely. Z psaní téhle historky mi celkem běhá mráz po zádech, ale ve skutečnosti to byla celkem sranda :D
Kde jsem to skončila? Ano, s B. jsme ječely a ječely, najednou se ale z protějšího břehu ozval křik podobný tomu mému. Jenže jsem to nebyla já. Ani B.
S pozdějším vyšetřováním téhož dne jsme došly k závěru, že to bude buď: malé dítě, elektronické zařízení, někomu se opravdu něco dělo, duch (B. říkala strašidlo, ale to mi zní hrozně dětinsky) nebo úchyl (:D).
Později, když jsme se se strachem opět připlížily ke koupališti, už jsme tam opravdu nebyly samy, takže se nic neozvalo. Bylo tam narváno. A víte, jak vždycku přejížděj vodáci a řvou to otravný ,,Ahooooj!" a všichni jim odpovídaj? Jedna malá holčička jedný ženský řekla takovym vysokym, skřehotavym hláskem ,,Ahjoj" (nevím jak to udělat šišlavě). Já hned její hlas napodobila. Řekla jsem vlezlým skřehotavým hláskem takový ,,Éhuj!" a ta ženská si myslela, že to je můj pravej hlas, tak mi odpověděla ,,Ahooj!" :DDDDDDDD Panebože to byl trapas :DDD
O dost později, odpoledne - skoro večer - s B. jsme se chlámaly mému ,,Éhoj!" a pořád dokola ho opakovaly, bohužel, stejně, jako to ječení. A najednou jsem z rákosu uslyšela takové tichoulinké ,,Éhoj!" a znělo přesně jako to moje. Bylo to pravdu potichu, takže to B. neslyšela, ale věřila mi (snad).
A zase. To už slyšela i B. Normálně se z onoho strašidelného rákosu ozvalo mé skřehotavé ,,Éhoj!", pomoc, co je tohle zas? Paranormal activity nebo co?
Čtvrtek (narodil se krtek), červenec 2014 - Měly jsme nové slovo na průzkum. Kalhotky. Ano, potřebovalo to nové slovo. Bohužel nic.
O pár hodin později jsme uslyšeli opět éhoj nebo jekot - nevím to přesně - to už jsme se ale opravdu lekly. A vydaly se na průzkum směrem k Sázavě.
Onen barák. Psychobarák. Blázinec.
Co zaujalo B. - Nějaká malá holka, zahalená jako nějaká muslimka (podle mě se chystala na nějakou taneční soutěž) tam bydlela se starejma lidma a tak. B. to připadalo strašně divný.
Co zaujalo mě - Že z okna čouhala něčí hlava a ani se nehnula. Myslela jsem si, že to je mrtvola. Nakonec hlava zmizela. Buď tu mrtvolu odnesli pohřebáci, nebo ta mrtvola byla ještě živá.
Potom, co se od úst té holky ozvalo ,,Mamí/babíí, ta holka kouká!" mířeno ke mě, B. už chtěla jít. Mluvily jsme o tom a shodly jsme se - je to nějakej blázinec & s mým vlezlým ,,éhoj" nás nejspíš strašil někdo z baráku.
Co ale navždy zůstane záhadou, je ten křik podobný mému. Ozval se totiž z úplně opačného břehu, než je ten blázinec.
Oh no... by Sarah-trtrtre
Moje osobní strašidlo (to je název, co!)
O tom nerada mluvím. Snad jen to, že od té doby, co se mi ukázalo ve snu se toho bojím.
Přecházíme na různé legendy a historky, které ale nemám ozkoušené a ani je zkoušet nechci. Rozhodně jsou celkem strašidelné. Někde jsem je slyšela nebo četla, nevím přesně, kde. (Dobře vím, ale nechce se mi dávat odkaz. To by pak v mých článcích byly jen odkazy.)

Japonské legendy
Omlouvám se, že si nepamatuji jména bytostí, ale už je večer a nechce se mi je ještě dohledávat. To bych pak neusnula. Je to japonské, takže tomu můžete říkat nějak japonsky, pokud chcete. Třeba Tomio Okamura. Nebo čevapčiči. Prostě jak chcete. Nebo činčila!
Jedna z bytostí má ošklivě prořizlou pusu, nosí přes ní roušku. Když jdete někam pozdě večer venku sami, objeví se možná před vámi. Nelze jí utéct, umí se teleportovat. Zeptá se vás: ,,Jsem hezká?"
Když řeknete že ne, zabije vás. Když řeknete že ano, zeptá se: ,,A teď?"
Když řeknete že ne, zabije vás. Když řeknete že ano, udělá vám to samé, co se stalo jí.
V druhém příběhu se bytost objeví, když na záchodě dojde toaleťák. Zeptá se vás, jestli chcete červený nebo modrý papír. Když řeknete červený, zabije vás. Když řeknete, že modrý, zabije vás zase jiným způsobem. Těžké rozhodování.
Jedna vesnička je též hrůzostrašná. Vraždy a loupeže zde jsou na denním pořádku. Bohužel, nestává se to jen v nadpřirozených vesnicích, na některých jiných místech je to tak také :(
Poslední legenda je o holčičce, která měla jistou panenku. Holčička zemřela a zůstala po ní pouze panenka. Panenka nejdříve měla krátký sestřih, vlasy jí ale stále rostly. Údajně to jsou vlasy té holčičky.

Stickney house (doufám, že to píšu správně)
O tom vím pouze to, že se to neustále prodávalo. A jeden majitel tam slyšel hlasy, které říkaly: ,,Smrt je krásná, přidej se k nám!" Vystřídalo se zde po něm ještě několik majitelů. Dnes je tam policejní stanice nebo něco takového.
Shrnula bych to tak, že paranormální věci možná existují a že nám tu nejsou pro legraci...
A buďme optimističtí - třeba ani pro strach ne!
Otázky pro vás:
Zajímáte se o nadpřirozeno? Věříte v duchy atd.?
Stala se vám někdy nějaká strašidelná historka? Vyprávějte!
Měli by jste odvahu vypravit se do Stickney house?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 29. srpna 2014 v 20:34 | Reagovat

Ten článek si skvěle obohatila obrázkem! I když sem ho moc nepřečet za co se omlouvám.

2 Kassandra (Kass) Kassandra (Kass) | Web | 31. srpna 2014 v 2:14 | Reagovat

:DD Mluv mi o strašení dneska jsem vřískala jak o život když jsem s kámoškou uviděla v předsíni mikinu a myslely jsme že to je postava :DD

3 Jen-nifer Jen-nifer | Web | 1. září 2014 v 14:45 | Reagovat

Já v nadpřirozeno věřím, ale žádná strašidelná historka se mi nestala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama